Menu:

Kouření e-cigaret

Kouření cigaret je pravidelně diskutovaným tématem v médiích, ať už z důvodu poškozování zdraví, nebo vydaných finančních prostředků na jejich pořízení. S rostoucí cenou tabáku, a tedy i cen cigaret, stoupá i poptávka po alternativním způsobu přijímání nikotinu, které v současné době poskytuje tzv. elektronická cigareta. Můžete ji zakoupit buď v některém z nově otevřených kamenných obchodů, nebo prostřednictvím internetových stránek.
 
Mnoho kuřáků se k této alternativě obrací, neboť je cenově výhodnější než běžná cigareta, která je zatížena vysokou spotřební daní. Prvotní investice do e-cigarety má rychlou návratnost a během dalších nákupů pořizujete pouze náplně do elektronické cigarety. Patří do nich tzv. e-liquidy, patrony a cartridge, tanky a cartomizéry. Pokud se rozhodnete e-cigaretu zakoupit, můžete si zvolit mezi třemi systémy nebo vybírat ze dvou typů baterií – automatické nebo manuální.  
Přestože elektronické cigarety obsahují nikotin, a tudíž jejich kouření poškozuje zdraví, jeho dávky jsou ve většině případů nižší než při kouření klasických cigaret. Důvodem je především fakt, který tvrdí, že tělo přijímá pouze nikotin, nikoli další škodlivé splodiny typické pro klasickou cigaretu. Dávky nikotinu se navíc dají regulovat, jejich množství tedy můžete postupně snižovat. Omezení kouření tak jistě zlepší zdravotní stav nejednoho kuřáka.

Kouření e-cigaret také zlepšuje vztahy mezi lidmi a otevírá cestu k větší socializaci ve společnosti. Elektronické cigarety totiž nezatěžují okolí a neomezují zarputilé nekuřáky. Nezanechává žádný pach a je možné je použít téměř kdekoli vyjma aut. Kouřit tedy můžete v kanceláři, letadle, restauracích a jiných veřejných prostorech, které jsou kuřákům jinak odepřena.

20. 07. 2012